23-25 Жовтень, 2019

МВЦ, Броварський пр-т, 15
Київ, Україна

Новости

21 вересня 2016

Експорт цих фруктів з України зросте втричі

Очікується, що цьогоріч Україна експортує втричі більше яблук, ніж у 2015, протягом якого офіційно було експортовано 5 тис. тонн яблук, в той час як за перше півріччя 2016 — 7 тис. тонн. 

Про це повідомив екс-міністр агрополітики Олексій Павленко на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, хорошим поштовхом для розвитку «яблучного» напряму стало відкриття в поточному році ринку Індонезії для української плодово-ягідної продукції.

«Процес експорту наших яблук вже стартував — туди відправлені перші 500 тонн. Передувало цьому підписання між Україною та Індонезією Меморандуму про співпрацю у сільськогосподарській галузі. Наразі діє спрощений порядок ввезення яблук до Індонезії, що фактично є зеленим світлом для вітчизняних виробників», — зазначив Павленко.

«Зважаючи на те, що українські садівники виробляють в середньому 1,2 тис. тонн яблук в рік, ми здатні повністю забезпечити потребу Індонезії в цьому фрукті. До того ж, Україна експортує свої яблука за ціною, яка в декілька разів нижча за ціни, за якими Індонезія закуповує продукт на інших зовнішніх ринках», — додав екс-міністр агрополітики.
За його словами, загалом, Україна має великий потенціал у цій галузі.

«Іноземні покупці вже оцінили якість не лише наших яблук, але лохини, вишні, черешні тощо», — прокоментував Павленко.
Він зауважив, що крім Індонезії у цьому році вітчизняній плодово-ягідній продукції вдалося потрапити на ринок Лівії, а найближчим часом планується освоєння ринків ОАЕ, Єгипту та Ірану.

«У майбутньому Україна може налагодити експорт плодів та ягід в півсотні країн світу», — підсумував політик.


Назадimg

Archive